[b]Къде е проблема ???[/b]

Предишната тема Следващата тема Go down

[b]Къде е проблема ???[/b]

Писане by pravsiy on Пет Май 09, 2008 2:34 am

Искам да драсна и аз два реда.
Пичове,имам един въпрос.
Защо не може да се гледа що годе нормално телевизия?
Понякога върви доста добре,но обикновенно гледаш 3-4 секунди,след това ък,ак,ек 10секунди,15секунди буферира /само то си знае какво/ и след това всичко отначало.Този цикъл се повтаря два пъти в минута , 120 пъти на час.
Само да уточня - нищо лично и не го приемайте като упрек.Просто искам да разбера къде е причината за това.
Спомням си , че по същият начин вървяха телевизийте и на Bgtelevizor и на Neterra.
Казваха- вижте си настройките на компа,вижте си връзката ,сменете браузера.
Като станаха платени ни се оправиха и връзките,и компютрите и браузерите.
Та мисълта ми е дали Вие не ни ограничавате достъпа /не ви упреквам,само питам/.
Ако е така - проблем няма.Но ако не е ,тогава защо не го потърсите и оправите.
Защото тарикатските номера на BGTelevizor и Neterra не са пътя за решаването му!
Никой от Google,Yahoo,Mozilla или youtube не иска и един сентим за услугата си,но въпреки това чистата им печалба е доста повече от бюджета на България!
И мисля,че не е необходимо отново да откриваме колелото.
Може би ако се разреши ползването на някой по лек плеър,а не Windows Media динозавъра.
Или като закупите допълнителен трафик,защото ,/само според мен/,мисля,че това се дължи на дефицит на трафик/тесна лента/.
Вижте и подобните ви сайтове.
Само за пример погледнете PPStream /http://www.pps.tv/.Ами там телевизийте вървят все едно са записани на диска.Стотиците филми,които се предлагат, можеш да ги пускаш,спираш и превърташ когато и от където поискаш. Плеарът на PPMate дори ти позволява да записваш,до като гледаш.И никакво претоварване на сървърите им или нещо такова./ А до колкото знам,китайците бяха малко повече от българите,поне до скоро Embarassed Laughing /
Вижте също и Zattoo за гледане на TDT телевизия.
И при това никакви регистраций,никакви пощи,пароли и тем подобни простотий.
А може би подхода е друг - сваляш си тяхната програма,която те свързва само с техните сървъри и - гледаш.И никакъв проблем.
Не знам.Но мисля,че ориентацията им е правилна.
А и нас потребителите не ни интересуват техническите подробности,когато всичко е о кей.
Ще Ви бъда много благодарен /а и не само аз/ ако нещо направите по въпроса в положителна посока.
Хайде чао,защото уж два реда .........

pravsiy

Брой мнения : 6
Registration date : 19.04.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: [b]Къде е проблема ???[/b]

Писане by Admin on Пет Май 09, 2008 11:15 am

Както българските, така и чуждите телевизии (не се споменава за пръв път) не ги излъчваме ние, ползваме вече готовите стриимове и за това не можем да дадем обективно обяснение защо така и защо иначе, явно сървърите им се "презорват", защото не сме ние единствените ползващи тези стриймове. За в бъдеще се планира да пуснем собствени стриймове, но сайта спря разтежът си и ще стане доста по-трудно.

Благодаря за съветите и когато имаме време, ще погледнем начините им на излъчване.

:: OnLine TV, Movies, Series, Radio. ::
Admin
Admin

Брой мнения : 154
Registration date : 03.12.2007

Вижте профила на потребителя http://dcvcdtv.com

Писане by pravsiy on Съб Май 10, 2008 1:36 am

Благодаря за бързият отговор!
Явно е,че имате проблеми,но по-важно е , че имате желание когато имате възможност и може би средства да премахнете проблемите.
Благодаря!
P.S. Моля за извинение,че ще се отклоня малко,но искам да попитам какъв е проблема със сайта,като казвате ".....но сайта спря разтежът си и ще стане доста по-трудно."
Все пак сте единственият сайт,където,в сравнение с другите 3-4 /безплатни/може да се гледа що-годе нормално телевизия!
Помислете сериозно по въпроса как сайта Ви да стане един от най посещаваните,като при това да не обременявате много свойте
посетители,които и без това са достатъчно обременени.
Всички знаем,че безплатен обяд няма или ако има явлението е временно.
Затова,просто като идея,може да се направи преди да се гледа дадена телевизия,да е необходимо да се кликне върху няколко банера.
Или като китайците и всички останали - правете реклама.До като плеъра буферира, вместо да гледаме празният екран 10-15 секунди върви реклама на маратонки,компютри,часовници,програми,чушки,домати и всичко каквото се сети човек.
Или някаква минимална месечна такса от 2-3 лева или същата стойност в евро за българите в чужбина.Всеки би прежалил 2-3 кафета за да може да гледа по-добре.И въпроса не е в таксата,а в това да не се чуства човек прекаран.Защото почти всички имаме кабелна или сателитни чиний,и не може да се сравни картината на един 40-50 инчов телевизор с тази на компютъра,но друго е когато работиш с компютъра ,в единят ъгъл да върви любимата ти телевизия!
Само не ни карайте да ходим по пощи и банки или да си залагаме кредитните карти.Хората са доста алергични,когато става въпрос за свободното им време,а е и доста смешно примерно за 2 лева...
Много сайтове ползват заплащане през телефона.Достатъчен е един SMS или набиране на определен номер за да получите код за едномесечен достъп за сваляне на музика,филми ,програми или да ти разкодират телефона.
Имах свободно време и написах всичко това. Embarassed
Който е имал време за губене го е прочел. Laughing
Все пак ще се радвам ако се направи нещо за подобряване на връзката от която изгодата ни ще е взаимна!
Благодаря!

pravsiy

Писане by Admin on Съб Май 10, 2008 8:44 am

Рекламите преди буферирането са добър вариант, за цъкане на реклами преди гледането... и това е добър вариант, макар и дразнещо. Варианта за СМС е обмислян, но след време. Още няма нужния набор потребители, ако пуснем СМС, всеки ще бяга и т.н. и т.н. Но не е тук мястото да се обсъжда бъдещето на сайта. За повече информация можеш да ме потърсиш на ЛС.

:: OnLine TV, Movies, Series, Radio. ::
Admin
Admin

Брой мнения : 154
Registration date : 03.12.2007

Вижте профила на потребителя http://dcvcdtv.com

Писане by pravsiy on Съб Май 10, 2008 2:19 pm

Благодаря за отговора!

pravsiy

Писане by mbk1966 on Нед Май 11, 2008 9:19 pm

момчета не се сравняваите с братята китаици по IT технологии мн са напред

mbk1966

Брой мнения : 9
Registration date : 28.02.2008

Писане by pravsiy on Пон Май 12, 2008 4:38 am

To mbk1966
"момчета не се сравняваите с братята китаици по IT технологии мн са напред"

Не знам защо мислиш така,но малко Embarassed не съм съгласен с теб.
Ако направим сравнение пари-интелект може би ще видим,че българите,занимаващи се с IT/и не само/технологий едва ли отстъпват по нещо на свойте задгранични колеги!
Може би защото през последните 10-15 години разни западни емисари и продажните ни политически перекендета /ще обидя много хора ако ги нарека политици /постоянно ни вношаваха чуство за вина ,срам и малоценност.
Искаха да ни вношат,че сме по-глупави и прости от останалите,за което трябваше да изпитваме чуство на малоценност,да се чустваме виновни за това,че имаме добре развита военна промишленост и ядрена енергетика,с която може да навредим на бизнеса на европейците,да ни е срам за пиратските дискове и софтуер,защото не могат да ни изнудват с техният,за добре подготвените ни специалисти и още по-добре подготвените ни хакери,които често заемат доста място в криминалните хроники на запад и въпреки това хората говорят за тях с възхищение,защото се респектират от знанието и знаят,че прост човек не е способен на това.
И всичко това ни го втълпяваха хора,които след това бяха обвинени в корупция или кражби.
И докато Европа се чуди как да си реши проблема с руската мафия,която е по брутална от всяка друга или с румънските крадли и мизерници,живеещи по 25 човека в стая и обърнали апартаментите на западняците в кочини,нас българите все още ни ценят и приемат добре.
Защото умственият багаж се цени на всякъде.
Лошото е , че България все още не е в това число!
Та за това - нека да опитат момчетата!Винаги има шанс да стане по-добре!Когато има желание и разбиране и от двете страни половината работа е свършена.А и все пак са натрупали известен опит и не е необходимо да лягат под ябълката.
------- Embarassed Embarassed confused Embarassed confused
P.S. Абе то това май не беше за тази тема,така че ако пречи на някой админа да го изтрие!

pravsiy

Писане by Гост on Пон Май 12, 2008 9:34 am

Искам някои дами каже на кое място е БГ
по интернет Smile

И на кое място е по IT техника Smile

Гост
Гост

Писане by skrishka on Съб Май 17, 2008 1:02 pm

Искам да попитам на колко време се сменя паролата?Вече втори ден не мога да вляза Sad

skrishka

Брой мнения : 1
Registration date : 12.02.2008

Писане by mbk1966 on Съб Май 24, 2008 6:16 pm

абе оправете тая нтв много е лоша

mbk1966

Брой мнения : 9
Registration date : 28.02.2008