Защо напускаме БЪЛГАРИЯ

Предишната тема Следващата тема Go down

Защо напускаме БЪЛГАРИЯ

Писане by Pensiq on Чет Мар 27, 2008 6:23 pm

Реших да драсна няколко реда по темата и да чуя и вашето мнение.Провокира ме и това, че и аз се налага да замина за известно време.Причината може би е ясна .....Кой според вас е виновен за това - ние самите , красивата ни БЪЛГАРИЯ (за съжаление само такъв епитет остана в сила за НЕЯ) , управниците ни? Кой?

Pensiq

Брой мнения : 3
Registration date : 12.03.2008

Вижте профила на потребителя

Върнете се в началото Go down

Re: Защо напускаме БЪЛГАРИЯ

Писане by blood_lust on Пон Юни 16, 2008 4:48 pm

Ами, какво да ти кажа - нали знаеш: "За всяко извинение има научно обяснение", така че причини могат да се намерят хиляди, виновници - още повече... Аз също напоследък се замислям върху този въпрос, тъй като и аз съм се преориентирала навън. Основната ми мотивация... липса на средства. Вината я поделям между всички: От една страна, управниците ни са гъзоблизци и за да ни набутат в ЕС приемат всичките им условия, независимо от последствията... Лошо ли им е на Великобритания - от толкова време отказват да приемат еврото, и никой нищо не може да им каже? Ама ние - не... "Дай, та дай..." Всичко да ни е по европейски стандарт с изключение на трудовото възнаграждение. От друга страна пък, на нас явно още от турско робство ни е останал манталитетът на кротки агънца и си траем - ГОЛЯМА ГРЕШКА! Когато вдигнали цените на пастата в Италия, 1 седмица нито един италианец не си е купил даже 1 пакет спагети... До колко е вярно това, не знам, но факт е, че на следващата седмица цената отново пада... НАЦИОНАЛНО ЕДИНСТВО ДОСТОЙНО ЗА УВАЖЕНИЕ! Освен всичко това, напоследък сякаш и от медиите и измежду нас се наслагва някакъв култ към всичко чуждо... Не знам, може и да се заблужадавам, но аз от толкова анимации на английски, с които съм израстнала, съм си изградила афинитет към езика и искам да продължа и да уча и висшето си образование на английски...
Искрено се възхищавам на тези, които казват, че могат да постигнат много и тук... аз за сега не успявам и затова искам да се пробвам и навън... поне да си изясня дали проблемът е в мен или наистина МИЛАТА НИ КРАСИВА БЪЛГАРИЯ е в много затруднено положение.
Crying or Very sad
blood_lust

Брой мнения : 1
Registration date : 16.06.2008

По въпроса за родината

Писане by viktoar on Вто Юни 24, 2008 2:28 pm

Обичам страната, но не и държавата....има една фраза, която обяснява всичко :"Какъвто народът, такива и управниците."Не би трябвало да търсим вина в другите, преди да сме я потърсили в себе си - истината е, че ние българите не сме имали гражданско общество от освобождението насам...и нормално...през годините на комунизма системно и целенасочено са избити или екстрадирани всички представители на интелигенцията за да е по - лесно да се управляват масите, на всеки е ясно, че когато стадото загуби водача си се пръска...и вече не е единно и организирано.Оттам насетне чак до наши дни всички способни и умни хора, които са се опитали да направят нещо за да се създаде и развие у нас чувството за граждански дълг, съпричастност и себеуважение са ударили на камък...ако имате съмнения относно това какви са моралните и етичните принципи на българина - огледайте се наоколо - всички знаят, че трябва да изхвърлят боклука си разделно, но колко хора действително го правят ? Да, общината се е погрижила да постави контейнерите, но те седят празни, а в съседство с тях се редят метри боклук пръснат по земята...в този случай кой е виновен - управата или хората ? Колко от вас си хвърлят фасовете по улиците ? Колко от вас биха пуснали бременна жена пред себе си на опашката ? Колко от вас изобщо се замислят за околните, за съгражданите си ? Проблемът на България не е в това , че управляващите ни са некадърни, а в това , че именно ние сме си ги избрали такива или по - лошо, че дори не сме ги и избрали, защото не смятаме, че има смисъл да се гласува.."Всеки народ си заслужава управниците"...помислете върху това твърдение.
blood_lust , мила, ако ще си правиш труда да пътуваш хиляди километри само за да разбереш, че проблема е в теб ще ти спестя това усилие, но виж ако отиваш за да си осигуриш "средства", това е друг въпрос....макар, че средствата се намират и тук стига човек да е инициативен и да не се оставя на неуспеха да го победи- на теб лично искам да кажа само едно - това което не те убива, те прави по - силна, а ако твърдо си решила да заминеш имам една история за теб: квартира +транспорт до работното място+храна колкото да не умреш от глад в Гърция, например, излиза 350 евро - при заплата от 500 месечно при 14 часа работен ден средо 7 дни в седмицата Laughing чисто ти остават 300 лв които да се чудиш дали да дадеш за телефон да се чуеш с близките или да им пратиш да си платят тока....за по - делечни страи сметни и няколко месеца бачкане за да върнеш заема с който си тръгнала ....не знам за теб , но за мен е по- добър вариант да работя на две места тук в България и да се радвам на детето си всеки ден Smile Хайде от мен толкова за днес, че имам 20 минути да стигна до втората си работа

viktoar

Брой мнения : 1
Registration date : 24.06.2008

Re: Защо напускаме БЪЛГАРИЯ

Писане by Sponsored content

Sponsored content

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото